KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 12178488
nr 1217 8488
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975), Sverige
Färgkrita, Frösön, Monogramsignerad. Motivet: 26x21
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 19 november 2018
kl 20:51:20
16/11 14:05:03
Primus Mortimer Pettersson
Läs mer om Primus Mortimer Pettersson